Jak pracuji

Můj přístup

Krédem mé práce je respekt k svébytnosti a k potřebám koučovaného, maximální důraz na důslednou nedirektivitu a facilitování procesu klientova hledání vlastního efektivního řešení.

Podporuji otevírání nových možností, pohledů a přístupů ústících do inovací v řízení lidí, procesů i cílů. Věřím, že i v aktivním business životě je možné nalézt hlubší smysl i spirituální přesah, úspěch je o sebemotivaci a propojení pracovních cílů s osobními. Minulost je za námi, důležité je žít v přítomnosti a dívat se na úspěšnou budoucnost. Pracovní úspěchy nejsou izolované, jsou zasazeny do příběhu našeho života. Iinovativní myšlení, flexibilita a schopnost vymanit se ze strnulých manažerských paradigmat je předpoklad úspěchu v postmoderní době.

Nabízím atmosféru důvěry, úcty a bezpečí pro práci na profesním i osobním rozvoji, inspiraci, oporu, zrcadlo a pochopení pro pozitivní i stinné stránky práce koučovaného.

Videa


Rozhovor pro HRTV

Životopis

Profesní životopis ke stažení

Reference

Vybrané reference ke stažení

Pomáhám

Humanitární projekty: International Sri Deep Madhavananda Ashram FellowshipNadace Živoucí světlo Maháprabhudíp satsang

Dobrovolnická činnost: Společnost Jóga v denním životě

Dosažené vzdělání

Akreditovaný kouč (certifikát 2008), klinický psycholog (osvědčení IPVZ – 2001, registrace MZ – 2006), psychoterapeut (funkční specializace z psychoterapie – 2001), rodinný terapeut (certifikát SOFT – 2003), supervizor (certifikát 2007).

Manažerská praxe – 8 let ve funkci vedoucího odd. pro léčbu závislostí.

Od roku 1999 se věnuji individuálnímu koučování, koučování týmů, firemnímu poradenství a vzdělávání, individuální a týmové supervizi a metodám osobnostního růstu. Vyučuji koučování a mentorink na Vysoké škole aplikované psychologie.

Od roku 1993 se věnuji humanistické a transpersonální psychoterapii, systemické a rodinné terapii.

V letech 1990 – 1996 jsem vystudoval jednooborovou psychologii FF UK Praha, dále absolvoval 6 semestrů oboru Estetika a divadelní věda na FF UK Praha 1987 – 1990 a Státní konzervatoř Praha (obor hudebně-dramatický) v letech 1978 – 1984.

Absolvoval jsem následující systematické výcviky: Person Centred Approach (782 hodin, INOP, 2004 – 2007), Gestalt (770 hodin, Multi-Di-Mens Belgie a Norsk Gestaltinstitutt,1993 – 1997), Systemický přístup (500 hodin, PPI Liberec, 1997 – 2000), systemické koučování (I. cyklus 100 hodin, interní výcvik zaměstnanců EXTIMA s.r.o., 1999), supervize individuální, skupinové, týmové práce (381 hodin).

Jsem  členem:

EMCC (dříve České asociace koučů, jíž jsem byl akreditovaným koučem)

Společnosti pro rodinnou terapii (SOFT)

Byl jsem odborným garantem preventivního programu Všeobecné zdravotní pojišťovny www.konechry.cz.

Spřátelené stránky

Pospolu – tvůrčí skupina

Radim Paluš – Audiovize dělaná s citem (kamera,střih, postprodukce)

Společnost Jóga v denním životě

AKTIP

Progressive Consulting

Regenerační studio Dayal

http://www.ahimsashoes.cz/ – Ahimsa shoes – obuv navržená fyzioterapeuty
ttp://www.zvonkohra.com/ – Zvonkohra Koshi
http://www.cistaomega3.cz – Omega3 čistých přírodních zdrojů
http://www.zvonkohry.com/ – Eshop Zvonkohry

Už ti rozumím

Duhovník